29 października 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje Galę rozdania Nagród Kryształowej Brukselki 2020.

Czytaj więcej...

14 października 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej organizuje czwartą edycję konferencji „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?”.

Epidemia Covid-19 ma ogromny wpływ na pracę naukowców, międzynarodową mobilność i współpracę badaczy na świecie.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwraca się z prośbą do środowisk naukowych oraz społeczno-gospodarczych i finansowych o wskazanie kandydatów na członków Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Planujesz ubiegać się o grant w nadchodzącym konkursie European Green Deal w obszarach 6 i 7? Szukasz partnerów do swojego konsorcjum Green Deal? A może chcesz dołączyć do konsorcjum? Chcesz wzmocnić swoją międzynarodową sieć?

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w sesji „Technologie jądrowe dla zdrowszego świata” , która odbędzie się 23 września (od 10.30 do 11.30) w ramach Europejskich Dni Badań i Innowacji 2020.

Komisja Europejska prowadzi konsultacje publiczne na temat stworzenia Mapy Drogowej, przeglądu i aktualizacji dyrektyw dotyczących energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Głos w konsultacjach można zabrać do 21 września 2020 r.

Komisja Europejska ogłosiła konkurs o nagrodę RESponsible Island, finansowany w ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020. 

Jak poradziłbyś sobie z przystosowaniem się do zmiany klimatu? Masz pomysł, aby miasta były bardziej ekologiczne? Dbasz o zdrowe oceany i zdrową glebę do produkowania żywności dla ludzi i planety? Chcesz pomóc pokonać raka? Teraz możesz podzielić się swoim zdaniem z Komisją w ramach zaproszenia do zgłaszania pomysłów na temat misji UE. Głosowanie otwarte jest od 1 do 14 września 2020 r.

Czy umiesz wyłuskać najlepsze z tysięcy innowacyjnych projektów? Czy potrafisz dostrzec genialne pomysły, które mogą zrewolucjonizować rynki?

Enterprise Europe Network oraz Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na trzecią edycję międzynarodowych spotkań brokerskich „Global Nuclear Physics Innovation”.

Komisja Europejska (DG GROW) tworzy mapę ośrodków technologicznych działających w obszarze zaawansowanych technologii dla przemysłu (Advanced Technologies for Industry – ATI).

Konsultacje te są prowadzone w kontekście dyskusji na temat przyszłego partnerstwa europejskiego w zakresie oceny zagrożeń związanych z chemikaliami (PARC).