Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje on-line w celu uzyskania informacji na temat treści i przyszłego kształtu programu LIFE (2021-2027).  LIFE będzie jedynym programem finansowania UE poświęconym wyłącznie środowisku, klimatowi i energii.

Czytaj więcej...

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) przedłużyła o 48 godzin termin nadsyłania wniosków (cut-off) do konkursu EIC Accelerator.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (instytucja zarządzająca Programem Inteligentny Rozwój 2014-2020 – POIR) zaprasza do składania wniosków w ramach naboru kandydatów na ekspertów do wyboru projektów w ramach działania 2.1 PO IR.

EIT Food poszukuje organizacji, które chcą się włączyć w realizację programu wzmacniającego przedsiębiorczość kobiet w sektorze rolno-spożywczym.

Niedawna eskalacja ograniczeń związanych z wybuchem COVID-19 może utrudnić kandydatom przygotowanie i sfinalizowanie wysokiej jakości wniosków. 

Komisja Europejska opublikowała tzw. białą księgę dla sztucznej inteligencji. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i do konsultacji, które potrwają do 31 maja 2020 r.

Komisja Europejska ma zwiększyć w marcu 2020 r. budżet pilotażowej Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC).

Ze względu na masowe rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) oraz wysoki stopień zagrożenia epidemiologicznego dzień informacyjny i spotkanie brokerskie BBI JU Info Day zaplanowane na 22 kwietnia 2020 roku zmienia swoją formułę i odbędzie się wyłącznie jako wydarzenie wirtualne.

Projekt ConcePTION, realizowany w ramach IMI2, zaprasza do udziału w ankiecie, której wyniki mają pomóc w opracowaniu lepszych informacji na temat przyjmowanych podczas ciąży i karmienia leków.

Granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie (Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships – MSCA IF) to prestiżowe granty indywidualne dla naukowców każdej narodowości, którzy posiadają stopień doktora lub doświadczenie w pracy badawczej dłuższe niż 4 lata.

Z uwagi na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zapadła decyzja o anulowaniu Dnia Informacyjnego w obszarze Bezpieczne Społeczeństwa, który miał się odbyć w dniach 12-13 marca br. w Brukseli.

Biuro PolSCA zaprasza do udziału w kolejnej edycji współorganizowanego wraz z grupą V4 szkolenia dla menedżerów europejskich projektów badawczych – #V4Training. Szkolenie odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2020 r. w Brukseli.

Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej (JRC) zaprasza instytucje szkolnictwa wyższego uprawnione do nadawania stopnia doktora do współpracy w ramach programu Collaborative Doctoral Partnership. Celem programu jest szkolenie młodego pokolenia doktorantów w obszarze nauki i technologii z uwzględnieniem polityki naukowej.