Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją jak zarządzać projektami w obecnej sytuacji.

Czytaj więcej...

Komisja Europejska poszukuje doświadczonych specjalistów w obszarze Energia do oceny i rekomendacji wniosków o finansowanie składanych w otwartym konkursie dotyczącym efektywności energetycznej w ramach programu Horyzont 2020. Zgłoszenia należy złożyć do 25 maja 2020 r.

Europejska Rada Ochrony Danych Osobowych (European Data Protection Board –  EDPB) wydała wytyczne dotyczące przetwarzania danych zdrowotnych do celu badań naukowych prowadzanych w walce z pandemią koronawirusa oraz wytyczne dotyczące geolokalizacji i innych narzędzi do śledzenia w sytuacji pandemii.

Urząd do Spraw Cudzoziemców informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa przewidująca m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce.

Unia Europejska zadeklarowała 1 mld euro z budżetu programu Horyzont 2020 na rozwój szczepionki, leczenia i diagnostyki koronawirusa.

Epidemia i zagrożenie COVID-19 rodzi mnóstwo wątpliwości i pytań dotyczących trwających konkursów oraz realizacji projektów w programie Horyzont 2020. Komisja Europejska na bieżąco odpowiada na nie poprzez Frequently Asked Questions (FAQ) w portalu Funding & Tenders.

Komisja Europejska opublikowała nowe, szczegółowe wskazówki dla beneficjentów dotyczące wpływu epidemii COVID-19 na różne aspekty realizacji projektów w Horyzoncie 2020.

Potrzebujesz pomocy w przetestowaniu swojego innowacyjnego rozwiązania dla rolnictwa? Zaaplikuj do Test Farms i zweryfikuj swój produkt z rolnikiem!

Komisja Europejska opublikowała wskazówki na temat realizowania biegnących już projektów MSCA IF w sytuacji kryzysu COVID-19.

Eksperci Komisji Europejskiej ds. finansów przygotowali raport, w którym proponują system kategoryzacji w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym definiujący działania znacząco przyczyniające się do powstawania GOZ.  

Platforma partnerska IMI2 ( utworzona przez niemiecki Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Nauk o Życiu przy wsparciu niemieckiego Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych) została obecnie zaktualizowana w odniesieniu do projektu tematów konkursu 23. (planowane otwarcie 23 czerwca 2020 r.)

Już w przyszłym roku w ramach programu LIFE część budżetu będzie przeznaczona na projekty związane z transformacją energetyczną.

1 kwietnia 2020 r. (godz. 10.30-11.30) Maltańska Rada ds. Nauki i Technologii organizuje webinarium na temat ostatnich konkursów otwartych w obszarach Działania Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) i Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa (SwafS).