Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dniu informacyjnym Programu COST, który odbędzie się 26.09.2017 r. w Łodzi na Uniwersytecie Łódzkim.

 

COST (Europejski Program Współpracy Naukowo-Technicznej ) to program finansowany przez UE, który umożliwia naukowcom tworzenie interdyscyplinarnych sieci badawczych w Europie i poza nią. Zapewnia fundusze na organizację konferencji, spotkań, szkoleń, krótkich wymian naukowych lub innych działań sieciowych w szerokim zakresie tematów naukowych.

Program COST jest finansowany w ramach budżetu Horyzont 2020. Wnioski składane o dofinansowanie projektów w ramach programu Horyzont 2020 często są wynikiem realizowanych akcji COST. Udział w akcjach COST może być świetną okazją do znalezienia partnerów, program COST uzupełnia działania programów ramowych UE, tworząc pomost pomiędzy środowiskami naukowymi z różnych krajów,  zwiększa również mobilność badaczy w całej Europie i sprzyja tworzeniu doskonałości naukowej.

W trakcie spotkania zaprezentujemy:

  • COST Framework: Co to jest i jak to działa?
  • COST Actions: Jak się zaangażować?
  • COST Open Call: Jak przygotować udany projekt COST Action?
  • efekty udziału w działaniach COST
  • krajowy udział w działaniach COST

Szczególnie zachęcamy do udziału w warsztatach, które zostaną poprowadzone przez polskich naukowców realizujących projekty w ramach Programu COST.

Więcej informacji na stronach:

http://www.cost.eu

http://www.nauka.gov.pl/organizacje-i-programy-miedzynarodowe/europejski-program-wspolpracy-w-dziedzinie-badan-naukowo-technicznych.html

CZAS i MIEJSCE SPOTKANIA:

26 września 2017 r. (10.30 – 16.30)

Uniwersytet Łódzki– Sala Senatu

Łódź, ul. Narutowicza 68

ZAPRASZAMY

REJESTRACJA: formularz on-line pod adresem www.centrumnauki.uni.lodz.pl

OSOBA DO KONTAKTU: Ewelina Wronka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 42 635 41 69