W imieniu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE serdecznie zapraszamy na warsztaty dot. przygotowywania wniosków w konkursie WIDESPREAD-03-2018: Twinning, organizowane we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Warsztaty poświęcone będą implementacji projektu, KPI, IPR, analizie ryzyka, etc.. W związku z uczestnictwem ewaluatora oceniającego wnioski Twinningowe, zawartość merytoryczna będzie bardzo wartościowa.

Kiedy: 17 września 2018 r.

Gdzie: Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji sala: Sala 1.2

Cel: Celem warsztatów będzie przedstawienie założeń tegorocznego konkursu, zapoznanie się z najlepszymi praktykami, jak również pogłębiona analiza obszarów związanych z najczęściej powtarzającymi się błędami polskich aplikujących.

Zakres tematyczny: Szkolenie będzie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej zostaną omówione nowe wymagania konkursu oraz najczęściej popełniane błędy polskich wnioskodawców. Dalej, swoimi doświadczeniami z zakresu etapu przegotowywania wniosku podzielą się koordynatorzy projektu ENGHUM z Uniwersytetu Warszawskiego, a sesję zakończy wystąpienie ewaluatora oceniającego wnioski Twinning. W drugiej części warsztatów zostaną omówione takie tematy jak: zarządzanie własnością intelektualną, nowe zasady wynagradzania, jak przygotować pakiety pracy, KPI, formy dyseminacji i komunikacji w projektach oraz analiza ryzyka. Po zakończeniu drugiej sesji, planowane są konsultacje indywidualne zespołów projektowych (konieczne zapisy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Uczestnicy: Do udziału w warsztatach zapraszamy zespoły projektowe, które uzyskały min. 12 punktów w konkursach WIDESPREAD-Twinning w Horyzoncie 2020, jak również zespoły planujące złożyć wnioski w tegorocznym konkursie i zaawansowane w pracach nad przygotowaniem aplikacji.

Więcej informacji i rejestracja: https://www.kpk.gov.pl/?event=warsztaty-twinning-dla-zaawansowanych.