Komisja Europejska poszukuje ekspertów z fachową wiedzą na temat innowacji i inwestycji, którzy jako ewaluatorzy będą wybierać  najbardziej innowacyjne pomysły zgłoszone przez małe  i średnie przedsiębiorstwa.

 

Jesienią uruchomione zostaną nowe konkursy w ramach pilotażowej Europejskiej Rady Innowacji (European Innovation Council), których celem jest zidentyfikowanie firm i przedsiębiorców mających potencjał i ambicję rozwoju międzynarodowego. Wnioski o finansowanie z EIC będą oceniane przez ewaluatorów z dziedziny innowacji.

Dlatego też Komisja Europejska chce poszerzyć swoją grupę ekspertów o:

•  Przedsiębiorców, którzy założyli i rozbudowali innowacyjne firmy na poziomie europejskim lub globalnym;
•  Inwestorów (w tym osoby posiadające doświadczenie w obszarach private equity, aniołowie biznesu , crowd funding, kapitał zalążkowy lub kapitał podwyższonego ryzyka);
•   Ekspertów z doświadczeniem w dziedzinie ekosystemów innowacji (szkoły biznesowe, uniwersytety, centra innowacji, akceleratory, itp.).

experts_need

Jeśli chcesz zostać ewaluatorem, można to zrobić na dwa sposoby:

1. Zarejestruj się jako ekspert w Participant Portal. Wprowadź swoje dane, a gdy pojawi się monit, wybierz słowa kluczowe, które pasują do zakresu Twojej wiedzy. W zakładce „Area of Expertise – Specialist fields” należy wybrać słowo kluczowe „market-creating innovation”.

2. Wyślij e-mail do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ze swoim imieniem i nazwiskiem. Warto dodać swój numer eksperta z Participant Portal (np. EX2017A123456).

Wszelkie informacje dotyczące warunków pracy ewaluatorów można znaleźć tutaj.