Zaproszenie do składania wniosków doktoranckich w ramach programu doktoranckiego RESPONSE dla potrzeb społeczeństwa i polityki poprzez nauki o roślinach, żywności i energii.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Irlandzkiego COFUND'a.

Université libre de Bruxelles (ULB) ogłosił drugi konkurs na składanie wniosków w ramach swojego międzynarodowego programu grantowego Individual Fellowships at Université libre de Bruxelles (IF@ULB)  współfinansowanego w ramach działania Marie Skłodowska-Curie COFUND w Horyzoncie 2020.

Szukasz instytucji goszczącej w ramach MSCA IF? Sprawdź ofertę Uniwersytetu Foscari w Wenecji.

Zespół EURAXESS opublikował najnowsze zestawienie ofert grantów i stypendiów zagranicznych dla naukowców na różnych etapach kariery.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) ogłosiła konkurs na granty dla doświadczonych naukowców (ERC Advanced Grants). Granty te są adresowane do naukowców ze stopniem doktora lub wyższym i z liczącym się dorobkiem ostatnich 10 lat.

Komisja Europejska ogłosiła 29 stycznia br. wyniki konkursu Marii Skłodowskiej-Curie na granty indywidualne dla naukowców  – MSCA Individual Fellowships (H2020-MSCA-IF-2017). W sumie 1300 naukowców otrzymało taki grant na łączną sumę 250 mln euro.

Centrum Superkomputerowe w Barcelonie otworzyło nabór do międzynarodowego programu podoktorskiego STARS (SupercompuTing And Related applicationS Fellows Programme). Termin składania wniosków mija 30 września 2019 r. Program jest finansowany w ramach konkursu MSCA COFUND w Horyzoncie 2020.

Zapraszamy chętnych doktorantów do uczestnictwa w szkoleniach w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie - Innovative Training Network.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety organizowanej w ramach projektu PL-ERA Days. Zaadresowana jest zarówno do młodych naukowców jak i ekspertów zajmujących się dziedziną rozwoju kariery naukowca.

EIT Food RIS Solutions to nowy program EIT Food skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą zmierzyć się z realnymi wyzwaniami przemysłu spożywczego. Aby wziąć udział w rekrutacji studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny. Termin nadsyłania nagrań został przedłużony do 15 lipca 2019 r.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym Program Pracy grantów ERC na rok 2019.

Młodzi naukowcy! Zagrajcie w grę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was – macie czas do końca października.