W dniach 13-16 października 2020 r. odbędzie się w Japonii Biotech Cluster/SME Matchmaking Mission.

Czytaj więcej...

Czy chcesz zostać stypendystą programu Działania Marii Skłodowskiej-Curie i pracować nad swoim projektem badawczym na Uniwersytecie w Maceracie (Włochy) jako instytucji goszczącej? Aplikuj o grant podróżny na kurs MSCA IF Masterclass.

17 grudnia 2019 r. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) ogłosiła wstępne plany dotyczące działań ERC w programie Horyzont Europa.

Centrum Superkomputerowe w Barcelonie otworzyło nabór do międzynarodowego programu podoktorskiego STARS (SupercompuTing And Related applicationS Fellows Programme). Termin składania wniosków mija 30 września 2019 r. Program jest finansowany w ramach konkursu MSCA COFUND w Horyzoncie 2020.

Wystartował konkurs na projekty badawcze realizowane przez zespoły z Polski, Austrii, Czech i Słowenii. Do rozdysponowania wśród polskich zespołów naukowych, które złożą wniosek  do końca 2020 r., jest 20 mln złotych.

Zaproszenie do składania wniosków doktoranckich w ramach programu doktoranckiego RESPONSE dla potrzeb społeczeństwa i polityki poprzez nauki o roślinach, żywności i energii.

EIT Food RIS Solutions to nowy program EIT Food skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą zmierzyć się z realnymi wyzwaniami przemysłu spożywczego. Aby wziąć udział w rekrutacji studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny. Termin nadsyłania nagrań został przedłużony do 15 lipca 2019 r.

W ramach chorwackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w dniach 27-28 kwietnia 2020 r. odbędzie się w Zagrzebiu konferencja „Marie Skłodowska-Curie Actions Presidency Conference (MSCA2020.hr): MSCA impact and future challenges”. Wydarzeniu towarzyszy konkurs mający uhonorować wybitne osiągnięcia i doskonałość stypendystów programu – MSCA 2020.HR AWARDS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Irlandzkiego COFUND'a.

Université libre de Bruxelles (ULB) ogłosił drugi konkurs na składanie wniosków w ramach swojego międzynarodowego programu grantowego Individual Fellowships at Université libre de Bruxelles (IF@ULB)  współfinansowanego w ramach działania Marie Skłodowska-Curie COFUND w Horyzoncie 2020.

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej serdecznie zaprasza do udziału w dwudniowej międzynarodowej konferencji dedykowanej doktorantom, magistrantom i studentom zainteresowanym biologią molekularną i komórkową.

Zespół EURAXESS opublikował najnowsze zestawienie ofert grantów i stypendiów zagranicznych dla naukowców na różnych etapach kariery.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) ogłosiła konkurs na granty dla doświadczonych naukowców (ERC Advanced Grants). Granty te są adresowane do naukowców ze stopniem doktora lub wyższym i z liczącym się dorobkiem ostatnich 10 lat.