Université libre de Bruxelles (ULB) ogłosił drugi konkurs na składanie wniosków w ramach swojego międzynarodowego programu grantowego Individual Fellowships at Université libre de Bruxelles (IF@ULB)  współfinansowanego w ramach działania Marie Skłodowska-Curie COFUND w Horyzoncie 2020.

Czytaj więcej...

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) ogłosiła konkurs na granty dla doświadczonych naukowców (ERC Advanced Grants). Granty te są adresowane do naukowców ze stopniem doktora lub wyższym i z liczącym się dorobkiem ostatnich 10 lat.

Komisja Europejska ogłosiła 29 stycznia br. wyniki konkursu Marii Skłodowskiej-Curie na granty indywidualne dla naukowców  – MSCA Individual Fellowships (H2020-MSCA-IF-2017). W sumie 1300 naukowców otrzymało taki grant na łączną sumę 250 mln euro.

Projekt RI-LINKS2UA zaprasza młodych badaczy z Ukrainy do wzięcia udziału w letniej szkole przygotowania wniosku w programie Horyzont 2020 oraz Responsible Research and Innovation (RRI). Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-28 września br. w Odessie (Ukraina). Termin składania aplikacji upływa 15 lipca 2017 r.

Zapraszamy chętnych doktorantów do uczestnictwa w szkoleniach w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie - Innovative Training Network.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety organizowanej w ramach projektu PL-ERA Days. Zaadresowana jest zarówno do młodych naukowców jak i ekspertów zajmujących się dziedziną rozwoju kariery naukowca.

RPK Białystok informuje, że Imperial College London i Polska Akademia Nauk organizują warsztaty dla naukowców na temat grantów ERC:  ERC Workshop: How to succeed in an ERC grant application?. Spotkanie odbędzie się 28 czerwca 2017 r. w Pałacu Staszica w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym Program Pracy grantów ERC na rok 2019.

Młodzi naukowcy! Zagrajcie w grę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was – macie czas do końca października. 

Informujemy, że w dniu 16 maja 2017 r. został otwarty konkurs na ERC Advanced Grant. Nabór potrwa do 31 sierpnia 2017.

Szukasz instytucji goszczącej w ramach MSCA IF? Sprawdź ofertę Uniwersytetu Foscari w Wenecji.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwością wzięcia udziału w projekcie w ramach MSCA COFUND Programme "The TLRH-Visiting Research Fellowship COFUND Programme".

W dniu 23.05.2017 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE serdecznie zaprasza naukowców zainteresowanych aplikowaniem o grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie w Programie Horyzont 2020 na szkolenie z pisania wniosków. W szkoleniu, obok ekspertów z KPK weźmie udział laureat grantu indywidualnego MSCA i podzieli się swymi doświadczeniami.