Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Białymstoku zaprasza przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych komercjalizacją wyników badań i wdrożeniem innowacji na bezpłatne warsztaty poświęcone efektywnym metodom pozyskiwania funduszy w ramach programu ramowego Horyzont 2020 – SME Instrument.

Program skierowany jest do firm chcących wprowadzić na rynek europejski nowy produkt lub usługę i poszukujących wsparcia na opracowanie studium wykonalności bądź dopracowanie rozwijanego rozwiązania. Przedsiębiorcy mogą liczyć z SME Instrument na dofinansowanie od 50 tys. aż do 2,5 mln EUR (w zależności od fazy projektu).Projekty, które otrzymują wysoką ocenę na poziomie europejskim, a nie dostaną dofinansowania ze względu na ograniczoną pulę pieniędzy, mogą liczyć na wsparcie ze środków krajowych. 

Projekty składane w ramach SME Instrument często otrzymują wysokie, przekraczające próg oceny („seal of excellence”), jednak z powodu braku środków w danym rozdaniu nie otrzymują finansowania. Tymczasem warto pamiętać, że sposób opracowania wniosku w przypadku tego narzędzia różni się od pozostałych w H2020. Podstawą sukcesu jest zrozumienie aplikacji z perspektywy ewaluatora. Z uwagi na ograniczony czas ewaluacji, opisy muszą być krótkie, przejrzyste, zrozumiałe i w jasny sposób komunikować wiarygodność MŚP i jego innowacji.

W trakcie warsztatów, uczestnicy szczegółowo przeanalizują strukturę wniosków, poznają najlepsze praktyki w zakresie ich przygotowywania. Przedsiębiorcy otrzymają porady i wskazówki, dzięki którym będą mogli znacząco poprawić jakość swoich wniosków projektowych, a tym samym zwiększyć szanse na zdobycie grantu w Horyzont 2020 – SME Instrument. Ponadto organizatorzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania, w tym m.in.:

• Jaka jest rola zewnętrznego ewaluatora w procesie oceny wniosków?

• Jakich informacji szukają ewaluatorzy w projektach SME? 

• Jak zwiększyć wiarygodność SME, konsorcjum i proponowanej innowacji?

• Jakie są najczęstsze błędy w aplikacjach i jak ich uniknąć?

• Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie, wykorzystując percepcję wizualną?

• Jak wyjaśnić skomplikowane pomysły za pomocą skutecznych elementów wizualnych?

Warsztaty skierowane jest do przedsiębiorców MŚP przygotowujących wnioski do SME Instrument lub tych, których projekty otrzymały „seal of excellence”.  Dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w warsztatach jest bezpłatny.

Prowadząca:

Anna Nikodym - Bilska 

Absolwentka prestiżowego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego TOP 500 INNOVATORS – ukończyła studia „Science Management-Commercialization” w Hass School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz odbyła staże w firmach Doliny Krzemowej. Ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej „Menadżer Innowacji” oraz „Coaching profesjonalny” w Akademii Leona Koźmińskiego. Dodatkowo obecnie doktorantka w Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej. Związana z Instytutami Naukowymi oraz branżą obronności i bezpieczeństwa od 2004 roku. Koordynowała wdrożenia innowacyjnych technologii z obszaru robotyki oraz lotnictwa. Brała udział w projektach badawczych 7 Programu Ramowego oraz Horyzont 2020 Komisji Europejskiej. Ocenia wnioski dla Komisji Europejskiej w konkursach SME Instrument oraz Societal Challenges.

Program warsztatów

Kontakt:

Więcej informacji o warsztatach Daniel Puch: Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Białymstoku, tel. 85 746 93 37, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kiedy: 21-22 listopada (wtorek-środa) godz. 9:00 – 14:00

Gdzie: Politechnika Białostocka, budynek Centrum Nowoczesna Kształcenia (Białystok. ul. Zwierzyniecka 16, sala p2/37)

Rejestracja poprzez poniższy formularz