Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące baz własności przemysłowych w projektach badawczych oraz ochrony praw własności w H2020 ( i nie tylko).

Tematyka szkolenia:
- Krótkie wprowadzenie do własności intelektualnej
- Finansowanie projektów B+R a własność intelektualna
- Znaczenie i rodzaje badań patentowych - element praktyczny
- Bazy, wyszukiwarki do badań patentowych - element praktyczny

Szkolenie skierowane jest do naukowców biorących udział w projektach badawczych, w tym w szczególności tych finansowanych ze środków programu Horyzont 2020, pracowników administracji instytucji naukowych odpowiedzialnych za zarządzanie projektami badawczymi oraz własnością intelektualną w projektach badawczych UE, a także przedsiębiorców zainteresowanych projektami B+R.

Szkolenie odbędzie się 13 grudnia br. w godzinach (08-12) na Politechnice Białostockiej (Białystok, ul. Wiejska).

Szkolenie poprowadzi dr Magdalena Rutkowska - Sowa z MRS Kancelarii Prawno - Patentowej/adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu w Białymstoku.

Z powodów organizacyjnych szczegółowe informacje na temat miejsca szkolenia zostaną przesłane na maile osób, które z rekrutują się na szkolenie wysyłając maila na adres d.puch(at)pb.edu.pl

Rekrutacja trwa do 11.12.2018

W przypadku pytań prosimy o kontakt.