Jesteś naukowcem? Zastanawiasz się jak wspomóc rozwój swojej kariery? Szukasz środków na sfinansowanie swoich badań? Chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie? Szukasz odpowiedzi na te pytania? W dniu 23 marca organizowany jest dzień informacyjny pt. „Naukowiec 2020”.

Dzień informacyjny organizowany jest we współpracy z: Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko - Amerykańską Komisją Fulbrighta. Głównym jego celem jest zwiększenie świadomości naukowców gdzie można szukać środków na rozwój kariery naukowej i rozwój osobisty. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości pozyskania środków na stypendia w Polsce, Europie czy Stanach Zjednoczonych. Spotkanie adresowane jest do naukowców na każdym etapie kariery.

Agenda spotkania

Dla kogo:

początkujący i doświadczeni naukowcy szukający grantów na rozwój swojej kariery, przedstawicieli jednostek naukowo – badawczych zainteresowanych rozwojem kariery naukowca, nawiązaniem międzysektorowej i międzynarodowej współpracy oraz tworzeniem sieci szkoleniowych dla młodych naukowców.

Termin:

23 marca 2017 r. godzina 9:00-13:00

Miejsce:

Aula B, Budynek Rektoratu ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok

Zagadnienia:

staże zagraniczne, stypendia, wymiana pracowników, granty, badania, mobilność, Maria Skłodowska-Curie, zasady konkursów, doświadczenia stypendystów,

Forma spotkania:

Dzień informacyjny

Wykładowcy:

• Krystyna Frąk – ekspert Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

• Anna Sowińska-Szejba – Koordynator Programów Stypendialnych i Organizacji Imprez Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

• prof. Marek Drużdżel oraz Austin Batson stypendyści Polsko-Amerykańskiej Komisja Fulbrighta – realizujący w Polsce granty jako Fulbright Scholar oraz English Teaching Assistant

• Aldona Węglarz oraz Maciej Łukaszuk – pracownicy Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Białymstoku

Rejestracja:

do 21 marca 2017 r. poprzez formularz poniżej. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu:

Maciej Łukaszuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 85 746 93 37 lub kom. 797 994 888

Na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. 2016 poz. 922, z późn. zm.) informuję, że administratorem danych jest Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok. Dane będą przetwarzane w celu rekrutacji na szkolenie/dzień informacyjny. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest obowiązkowe do celów rekrutacji.