W imieniu Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC, działającego pod auspicjami Komisji Europejskiej, informujemy o możliwości bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej umożliwiającej badania materiałów i biomateriałów.

Oferta CERIC-ERIC skierowana jest do naukowców z takich dziedzin jak: biologia, medycyna, farmakologia, biotechnologia; chemia; fizyka; elektronika, nanotechnologia; geologia; ochrona środowiska i inżynieria materiałowa.

Oprócz zapewnienia bezpłatnego dostępu do aparatury CERIC-ERIC pokrywa również koszty: podróży dwóch naukowców przeprowadzających eksperyment oraz publikacji wyników wybranych badań. Ośrodki badawcze CERIC-ERIC zapewniają wsparcie merytoryczne i techniczne w czasie pomiarów.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków znajdują się w serwisie internetowym CERIC-ERIC: www.ceric-eric.eu. Dodatkowe pytania należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski należy składać do 1 marca oraz 30 marca br.

 W ramach naboru można ubiegać się o dostęp do następujących ośrodków:

Włochy: Synchrotron Elettra, www.elettra.trieste.it

Węgry: Budapesztańskie Centrum Neutronowe, www.bnc.hu

Chorwacja: Akceleratory Jonów - Instytut Ruđera Boškovicia, www.irb.hr

Austria: Uniwersytet Techniczny w Grazu, Instytut Chemii Nieorganicznej, www.ac.tugraz.at

Czechy: Grupa Fizyki Powierzchni, Uniwersytet Karola, www.physics.mff.cuni.cz

Rumunia: Laboratorium Struktur Atomowych i Wad Materiałów Zaawansowanych, Narodowy Instytut Fizyki Materiałów, www.infim.ro

Słowenia: Słoweńskie Centrum Magnetycznego Rezonansu Jądrowego, Narodowy Instytut Chemii, www.slonmr.si.

Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej (Central European Research Infrastructure ConsortiumCERIC-ERIC skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej. Polskę reprezentuje w nim Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS z Krakowa. Konsorcjum działa pod auspicjami Komisji Europejskiej. Pełnoprawnym członkami organizacji są Austria, Czechy, Polska, Rumunia, Serbia, Słowenia i Włochy. Status obserwatorów posiadają Chorwacja i Węgry. Siedziba CERIC-ERIC znajduje się w Trieście (Włochy). Wideoprezentacja konsorcjum dostępna jest pod adresem https://youtu.be/TCZEuPx1ewY.