Wszystkie kategorie

Jesteś naukowcem? Zastanawiasz się jak wspomóc rozwój swojej kariery? Szukasz środków na sfinansowanie swoich badań? Chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie? Szukasz odpowiedzi na te pytania? W dniu 23 marca organizowany jest dzień informacyjny pt. „Naukowiec 2020”.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń na szkolenie dla menedżerów badań naukowych organizowane przez Biura państw Grupy Wyszehradzkiej w Brukseli, które odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r. w Brukseli.

W imieniu Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC, działającego pod auspicjami Komisji Europejskiej, informujemy o możliwości bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej umożliwiającej badania materiałów i biomateriałów.

The Institute of Genetics and Biophysics "A. Buzzati Traverso" (IGB-ABT) prowadzi nabór na 20 badaczy do udziału w projekcie INCIPIT.

9 lutego zakończył się nabór wniosków w konkursie na Consolidator Grant Europejskiej rady ds. Badan Naukowych (European Research Council – ERC). 2 539 aplikantów złożyło wnioski, co oznacza wzrost o 10% w stosunku do poprzedniego roku. Rozkład wniosków w poszczególnych domenach przedstawia się następująco:

• nauki fizyczne i inżynieryjne: 1 147 wniosków (45%)
  • nauki o życiu: 781 (31%)
  • nauki społeczne i humanistyczne: 611 (24%).

ERC przeznaczy 575 milionów euro na sfinansowanie projektów w zakończonym konkursie.

Źródło: komunikat ERC