29 października 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje Galę rozdania Nagród Kryształowej Brukselki 2020.

Tegoroczne nagrody zostaną przyznane za osiągnięcia w całym Programie Ramowym Horyzont 2020. Wkrótce zaprosimy Państwa do zgłaszania kandydatów do Nagrody Indywidualnej.

To już dziewiąta edycja Nagrody Kryształowej Brukselki – przyznawana jest ona od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE. Jest ona cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumują cały Program Ramowy Horyzont 2020 (lata 2014-2020).

W dziewiątej edycji Nagrody Kapituła pod przewodnictwem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka, wyłoni laureatów spośród nominowanych do tego wyróżnienia w następujących ośmiu kategoriach:

  • nauka:

  1.       uczelnie,

  2.       instytuty badawcze,

  3.       instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk

  • biznes:

  1.        małe i średnie przedsiębiorstwa,

  2.        duże przedsiębiorstwa

  • administracja samorządowa

  • podmioty non-profit

  • nagroda indywidualna.

W kategoriach instytucjonalnych (nauka, biznes, administracja samorządowa i podmioty non-profit) podstawą nominacji są opracowane przez KPK dane statystyczne uzyskane z Komisji Europejskiej. Natomiast kandydatów do nagrody indywidualnej nominuje środowisko skupione wokół badań naukowych i innowacji.

Dlatego w najbliższych dniach poprosimy Państwa o zgłaszanie kandydatów do kategorii nagroda indywidualna, którzy – Państwa zdaniem – wykazali się aktywnością i wybitnymi indywidualnymi osiągnięciami w Programie Ramowym Badań i Innowacji UE Horyzont 2020. Kandydatów do nagrody indywidualnej będzie mogła zgłosić zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. Na stronie KPK PB UE udostępnimy link do formularza, za pomocą którego będziecie Państwo mogli dokonać zgłoszenia.

Otwarcie przyjmowania zgłoszeń ogłosimy na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem naszych kanałów na Twitterze i Facebooku.

Stay tuned!