Już tylko do 19 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji PowerUp! – konkursu dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowej. W związku z dużym zainteresowaniem, InnoEnergy – organizator konkursu – zwiększa sumę głównej nagrody pieniężnej z 20 do 30 tysięcy euro!

 

Głównym obszarem konkursu jest sektor energii i cleantech, ale poszukiwane są również rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city oraz technologie ograniczające emisję szkodliwych pyłów do atmosfery. Oprócz wspomnianej wcześniej nagrody głównej – 30 tys. euro, przewidziane są też nagrody finansowe za drugie (10 tys. euro) i trzecie (5 tys. euro) miejsce.  Autorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do prestiżowego akceleratora InnoEnergy: Highway®, oferującego finansowanie do 150 tys. euro.

W maju uczestnicy PowerUp! wezmą udział w Bootcampach i finałach krajowych. Ich zwycięzcy zostaną zaproszeni do Pragi na finałowe Bootcampy z europejskimi mentorami oraz Wielki Finał, który odbędzie się 19 czerwca.

Aby wziąć udział w konkursie należy mieć prototyp i wypełnić formularz na stronie konkursu.