Witamy w RPK Białystok

Ekspert LPK Białystok
tel/fax +48 (85) 745 70 89

Kim jesteśmy

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Politechnice Białostockiej rozpoczął funkcjonowanie 1 stycznia 2014 roku, początkowo, jako Lokalny Punkt Kontaktowy 7 Programu Ramowego UE funkcjionujący przy Biurze ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych PB.

Od roku 2014, na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Lokalny Punkt Kontaktowy 7 Programu Ramowego UE został przekształcony w Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w latach 2014 – 2020. Obecnie Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE funkcjonuje w ramach Biura ds. Rozwoju i Programów Międzynarodowych i należy do konsorcjum Sieci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE przy IPPT PAN. W skład Konsorcjum Sieci KPK wchodzą instytucje z całej Polski. Politechnika Białostocka jest przedstawicielem województwa podlaskiego.

Misją przyświecającą pracownikom Punktu jest wsparcie Polskich jednostek w aplikacji o fundusze Programu Ramowego Horyzont 2020 poprzez udzielanie pomocy obecnym i potencjalnym beneficjentom.

Oferta RPK Białystok

Działania informacyjne, w tym:

• dni informacyjne, których celem jest przekazanie podstawowych informacji na temat programu HORYZONT 2020, zasad uczestnictwa, aktualnych konkursów w poszczególnych obszarach tematycznych oraz innych możliwości wsparcia badań i innowacji;
  • prowadzenie krajowego portalu informacyjnego H2020 oraz portali regionalnych;
  • udostępnianie materiałów informacyjnych i szkoleniowych.

Działania szkoleniowe, w tym:

• szkolenia/warsztaty tematyczne – m.in. z zasad przygotowywania i składania wniosków, aspektów finansowych i prawnych, zagadnień ochrony praw własności intelektualnej, zarządzania i rozliczania projektów;
  • szkolenia dedykowane – spotkania dopasowane do potrzeb grup odbiorców zainteresowanych wybranymi zagadnieniami związanymi z możliwością uczestnictwa w programie HORYZONT 2020.

Działania mentoringowe:

• wielotorowe działania wspierające o charakterze informacyjno-szkoleniowo-doradczym, dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości poszczególnych zespołów, określone w czasie i oparte na identyfikacji kluczowych obszarów zainteresowania. Ich celem będzie osiągnięcie przez zespół gotowości do podjęcia aktywnego uczestnictwa w inicjatywach Programu Ramowego HORYZONT 2020.

Działania konsultacyjne, w tym:

• indywidualne konsultacje realizowane drogą telefoniczną, e-mailową oraz bezpośrednio podczas spotkań, w zakresie wszystkich zapytań dotyczących i realizacji projektów w ramach programu HORYZONT 2020;
  • konsultacje wniosków projektowych przygotowywanych w ramach konkursów programu HORYZONT 2020;
  • pośredniczenie w poszukiwaniu partnerów, a także prowadzenie bazy ofert współpracy.

Powyższa oferta realizowana będzie przez ekspertów Sieci KPK we wszystkich regionach naszego kraju. Szczegółowe informacje i kontakty dostępne są na naszym portalu w zakładce Sieć KPK.

Współpracujemy z

Wybrane instytucje i organizacje z którymi współpracujemy