Szkolenia aktualne

Kalendarz szkoleń

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE zapraszają na spotkanie pt. „POLSKIE UCZELNIE – STRATEGIA NA HORYZONT 2020”

Aktualnie przekroczyliśmy półmetek Programu Ramowego Horyzont 2020. Do wykorzystania w ciągu ostatnich trzech lat programu zostało ok. 30 mld euro. Przed polskimi instytucjami pojawiły się nowe szanse związane również z dobrą koniunkturą na inwestycje w badania i rozwój oraz możliwości, jakie dają konkursy. Systemowe działania to szansa na osiągnięcie celów postawionych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wychodząc naprzeciw potrzebom zwiększenia uczestnictwa polskich uczelni w Programach Ramowych UE chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu pt. „POLSKIE UCZELNIE – STRATEGIA NA HORYZONT 2020”, poświęconemu omówieniem aspektów, które pozwolą zwiększyć udział polskich uczelni i przemysłu w H2020, z uwzględnieniem nowych zasad wynagradzania w H2020.

W szczególności skupiamy się na strategii udziału instytucji w ramach grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) oraz Działań Marii Skłodowskiej-Curie, a także w dedykowanych konkursach w obszarze Spreading excellence and widening participation (Teaming, Twinning, Katedry ERA) oraz podejmowania ważnych ról w projektach współpracy międzynarodowej. Ponadto podczas spotkania zostanie przedstawiane stanowisko polskich ekspertów i wstępny zarys 9. Programu Ramowego UE – w przyszłej perspektywie finansowej 2021-2028. Już dziś jest dobry czas na zapoznawanie się z nowymi możliwościami, jakie przyniesie kolejny Program Ramowy UE i wpisanie odpowiednich działań w strategie rozwoju uczelni, instytutów i firm na kolejne lata. Spotkanie organizowane we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 27.04 br. w siedzibie Politechniki Białostockiej (Aula im. Karola Białkowskiego, Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45 A - Budynek Rektoratu). 

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkania.

Rejestracja na wydarzenie poprzez poniższy formularz.