• Warsztaty "Twórcze myślenie w pracy naukowej"

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Białymstoku w ramach kontynuacji cyklu szkoleń pt. "Rozwój kariery naukowej" organizuje BEZPŁATNE warsztaty "Twórcze myślenie w pracy naukowej".

• Jak zarejestrować się w systemie ECAS? - kurs e-learningowy

W ramach działania Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Białymstoku, mamy przyjemność zaprosić Państwa serdecznie na Portal Edukacyjny Centrum Kształcenia Zdalnego Politechniki Białostockiej, do zapoznania się z e-learningowym kursem pt "Horyznont 2020" .

Regionalny Punkt Kontaktowy Białystok serdecznie zaprasza kadrę naukowo-dydaktyczną do udziału w warsztatach pt Naukowiec a Public Relations, czyli jak poprawić swoje kompetencje miękkie, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2016 r.

Naukowcy, którzy skutecznie komunikują się poza środowiskiem akademickim, otrzymują ciekawe propozycje współpracy od przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz firm. Z nimi mogą też prowadzić badania, a następnie ich wyniki publikować w prestiżowych mediach (współpraca z biznesem może wspierać rozwój samej nauki!). Ponadto uzyskują więcej propozycji od zespołów badawczych z innych ośrodków naukowych czy reprezentantów innych dziedzin nauki.

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zaprasza do udziału w warsztatach pt:

NAUKOWIEC A PUBLIC RELATIONS,

czyli jak poprawić swoje kompetencje miękkie

Warsztaty skierowane są do pracowników naukowo – dydaktycznych i doktorantów, którzy chcą budować swój wizerunek w mediach, wykorzystując wyniki badań naukowych. Wyeksponowanie wiedzy płynącej z przeprowadzonych i uznanych w środowisku naukowym projektów badawczych to najlepszy sposób na zaciekawienie pożądanych grup docelowych.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki kształtowania swojego wizerunku naukowego. W trakcie warsztatów poruszone zostaną zagadnienia dot.: promowania swoich wyników badań, autoprezentacji, wystąpień publicznych, wykorzystania mediów społecznościowych w promocji badań naukowych.

Warsztaty będą podzielone na 5 bloków tematycznych:

· „Mówię, co myślę. Myślę co mówię”. Komunikacja werbalna w relacji nauka-biznes
· „Co mi mówi, gdy ktoś nie mówi?” Komunikacja niewerbalna
· „Nobliści pracują w zespole” – teambuilding dla naukowców
· „Scenariusz i reżyseria” – czyli jak poprawić wystąpienia publiczne
· „Naukowiec 2.0”. Jak być widocznym w sieci.

Ponadto, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wykonać bezpłatne profesjonalne zdjęcie do CV czy publikacji naukowej.

Warsztaty obejmują 20 h.

Metody pracy: m.in. case study, brainstorming, praca zespołowa

Planowany termin warsztatów: 9-11 maja 2016 r. (godz.10-16)

Miejsce: Kampus Politechniki Białostockiej

Liczba miejsc: 15 osób. NIE decyduje kolejność zgłoszeń !!!

Rejestracja trwa od 11 do 22 kwietnia 2016 r.

Program warsztatów