• Jak zarejestrować się w systemie ECAS? - kurs e-learningowy

W ramach działania Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Białymstoku, mamy przyjemność zaprosić Państwa serdecznie na Portal Edukacyjny Centrum Kształcenia Zdalnego Politechniki Białostockiej, do zapoznania się z e-learningowym kursem pt "Horyznont 2020" .

RPK Białystok we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym serdecznie zapraszają na dzień informacyjny pt. "Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych", które odbędzie się dnia 7 czerwca 2017 r., Kampus UwB przy ul. Ciołkowskiego 1J w sal nr 2058 Instytutu Biologii.

Co to są Granty ERC?

Finansują one wysokiej klasy badania pionierskie na poziomie europejskim. Zakładają dużą autonomię w wyborze dziedzin, interdyscyplinarność oraz mają przyczynić się do osiągnięcia najwyższego poziomu doskonałości europejskich badań naukowych wykraczających poza granice dzisiejszej wiedzy.

ERC wspiera indywidualne zespoły, najbardziej zdolnych naukowców, podejmujących ryzyko w badaniach, a także promuje doskonałość poprzez konkurencję na skalę światową. Istnieją cztery typy grantów tej instytucji: dla początkujących, usamodzielniających się i zaawansowanych badaczy oraz granty na rozwinięcie idei powstałych w trakcie badań wspieranych przez ERC (tzw. Proof of Concept).

Więcej informacji na temat Grantów ERC znajdziesz na naszej stronie.

Dla kogo: Szkolenie adresowane jest zarówno do początkujących, jak i doświadczonych naukowców, a omówione na nim zostaną  m.in. rodzaje grantów ERC, dokumentacja konkursowa oraz sposób składania wniosku ze wskazówkami, jak go przygotować, aby uzyskać grant.

Termin spotkania: 7 czerwca 2017 w godzinach 11:00 - 14:30

Miejsce spotkania: Kampus UwB przy ul. Ciołkowskiego 1J Instytutu Biologii sala nr 2058

Spotkanie poprowadzi: Pani Bogna Hryniszyn, ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą spotkania.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny ze względu na dofinansowanie ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rejestracja: do 06.06.2017 r. poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.